Aleksi Nurminen teki mitä lupasi – Matias Niemi oli alun jälkeen täysin aseeton

Aleksi Nurminen matkalla kehään
Vapaaottelija Aleksi Nurminen, 34, kaatoi Matias Niemen.
Tomi Kurki / Ice Cage

Ice Cage 8 -tapahtuman pääkortti alkoi Aleksi Nurmisen voitolla

Vapaaottelija Aleksi Nurminen kukisti Matias Niemen nyrkkeilysäännöillä käydyssä ottelussa ajassa 2:29. Niemi aloitti ottelun räjähtävästi hyökkäämällä, mutta Nurminen käänsi tilanteen voitokseen.

Lue myös: Ice Cage 8 huipentuu kahteen mestaruusotteluun – näin seuraat iltaa suorana

Kehonrakentajana tunnettu Niemi kaatui useamman lyöntikombinaation ja lopulta etukoukun seurauksena. Ottelun jälkeen Nurminen osoitti arvostuksensa vastustajalleen.

– Äärimmäisen iso hatunnosto Matias Niemelle, iso arvostus, Nurminen sanoi.

Sekä Nurminen että Niemi ovat otelleet aiemmin Ice Cagessa. Niemen debyytti oli Ice Cage 6:ssa Roger Karimusta vastaan, minkä hän hävisi.

Lue lisää ajankohtaisia urheilu-uutisia!

 

 
 
 
 
 
Näytä tämä julkaisu Instagramissa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Henkilön ICE CAGE FIGHTING (@icecagefighting) jakama julkaisu

 

Yksi kommentti aiheeseen “Aleksi Nurminen teki mitä lupasi – Matias Niemi oli alun jälkeen täysin aseeton”

  1. Miksiköhän Aleksi Nurminen on ottanut sponsorikseen tunnetun uusinatsin, Ossi Ketolan?

    Onko seuraavaksi Kärkkäinen Leksan selässä?

    Jotkut Aleksin someheitot ihmetyttävät, ja viime ottelussa nähty teksti: ”White, blue eyes, and light hair” kuulostaa Ketolalta itseltään.

    Onko niin että tämä on myös ihan ok Ice Cage-organisaatiolle?

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *