Nyt se paljastui: Ice Cage 9 iskee Helsingin Veikkaus Arenalle

Max Hynninen ilmoitti Ice Cage 9:stä Instagramissa
Max Hynninen ilmoitti asiasta Instagramissa.
Petri Mast / Ice Cage

Liput yhdeksänteen Ice Cageen ovat jo myynnissä, vaikka promoottori Max Hynninen ei ole julkistanut yhtäkään otteluparia.

Ice Cage järjestää seuraavan kamppailuiltansa Helsingin Veikkaus Arenalla lauantaina 19. joulukuuta. Vuonna 2023 perustetun sarjan yhdeksäs tapahtuma nousee samalla Suomen suurimpaan sisäareenaan, jonka katsomoon mahtuu kokoonpanosta riippuen noin 13 000–15 000 katsojaa.

Ice Cage Fightingin illat yhdistävät vapaaottelua, nyrkkeilyä, thainyrkkeilyä ja potkunyrkkeilyä, ja niitä promotoi Max Hynnisen Ice Cage Fighting Oy. Sarja on kasvanut nopeasti: Ice Cage 4 täytti 8 000 katsojan Helsingin jäähallin, ja tapahtuma on sittemmin nähty muun muassa Espoon Metro Areenalla, Tampereen Nokia Arenalla ja Turun Gatorade Centerissä.

Lue myös: Makwan Amirkhani otti haasteen vastaan – ”Vaikka mä menisin eläkkeelle, niin me otellaan”

Hynninen kertoi paikasta tänään Ice Cagen Instagram-tilillä julkaistulla videolla.

– Tää on ollut puhutuin paikka, missä me järjestetään ja siihen ei oo enää pitkä aika. Tää on taas iso ja älytön areena, Hynninen sanoo.

– Tää tulee olee paras Ice Cage, mitä historiassa on ollut. Nyt on aika tehä teiän unelmaottelut.

Otteluparit ovat toistaiseksi salaisuus. Hynninen ei julkistuksen yhteydessä kertonut yhtäkään joulukuun kohtaamista.

Edellinen tapahtuma Ice Cage 8 nähtiin lauantaina Turussa loppuunmyydyssä hallissa. Pääottelussa turkulainen Brayan Aspegren kaappasi keskisarjan mestaruuden portugalilaiselta Andre Fialholta täydet erät kestäneen ottelun jälkeen yksimielisellä tuomaripäätöksellä.

Lue lisää ajankohtaisia urheilu-uutisia!

 

 
 
 
 
 
Näytä tämä julkaisu Instagramissa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Henkilön ICE CAGE FIGHTING (@icecagefighting) jakama julkaisu

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *