David Guetta ja Steve Aoki saapuvat Tallinnaan – luvassa jättimäinen ulkoilmakonsertti

David Guetta ja Steve Aoki
Pohjois-Euroopan suurin EDM-tapahtuma saapuu Tallinnaan elokuussa – pääesiintyjinä David Guetta ja Steve Aoki!

David Guetta ja Steve Aoki tuovat EDM-spektaakkelin Tallinnan Laululavalle elokuussa. Pohjois-Euroopan suurin tanssimusiikin tapahtuma tarjoaa huipputuotannon ja ainutlaatuisen festivaalikokemuksen.

Tallinnan Laululava muuntuu elokuussa jättimäiseksi ulkoilmatanssilattiaksi, kun Pohjois-Euroopan suurimmaksi elektronisen tanssimusiikin tapahtumaksi tähtäävä festivaali valtaa kaupungin. Supertähdet David Guetta ja Steve Aoki ovat tapahtuman pääesiintyjät, ja luvassa on myös useita muita kansainvälisiä sekä suomalaisia ja virolaisia huippunimiä.

Lue myös: Fyre Festival 2 on huijaus? Meksikon viranomaiset eivät ole kuulleetkaan tapahtumasta!

David Guettan The Monolith -show ensimmäistä kertaa Pohjois-Euroopassa

Maailman suurimpiin DJ-tuottajiin kuuluva David Guetta tuo The Monolith -konseptinsa Laululavan lavalle lauantaina 23. elokuuta. Kyseessä on yksi elektronisen musiikin kentän kunnianhimoisimmista tuotannoista, joka yhdistää huipputason äänen, visuaaliset efektit ja näyttävän valaistuksen Guettan hittikappaleisiin.

The Monolith esitellään Pohjois-Euroopassa nyt ensimmäistä kertaa, ja samalla kyseessä on Guettan ainoa esiintyminen tänä vuonna Pohjoismaissa ja Baltiassa. Guettan uran aikana julkaistut hitit, kuten Titanium, When Love Takes Over ja Without You, ovat tehneet hänestä yhden maailman suosituimmista elektronisen tanssimusiikin tähdistä.

Steve Aoki käynnistää tanssimusiikin superviikonlopun

Tanssimusiikin viikonloppu käynnistyy jo perjantaina 22. elokuuta, kun lavalle nousee Steve Aoki. Hänen keikkansa tunnetaan energisestä meiningistä ja ikonisesta kakunheittoperinteestä, ja Aokin kappaleita on striimattu suoratoistopalveluissa lähes kolme miljardia kertaa.

Aoki on tehnyt yhteistyötä useiden maailman suurimpien artistien kanssa ja esiintynyt festivaaleilla ympäri maailmaa. Tallinnan konsertti jatkaa hänen menestyksekästä uraansa yhtenä EDM-genren kuunnelluimmista ja halutuimmista esiintyjistä.

Liput myyntiin maaliskuussa

Tallinnan elokuisiin konsertteihin odotetaan yleisöä ympäri Eurooppaa, ja tapahtumaa Suomessa markkinoivan Xtendedmusic Agency Oy:n toimitusjohtaja Sami Vepsäläinen uskoo, että Laululava on vakiinnuttamassa paikkansa suurkonserttien tapahtumapaikkana.

– Tallinnan kustannustason ansiosta lippujen hinnat pystytään pitämään Laululavalla kohtuullisella tasolla, Vepsäläinen kommentoi.

Guettan ja Aokin konserttien lipunmyynti alkaa 10. maaliskuuta klo 10 Tiketissä ja Ticketmasterissa.

Lue päivän ajankohtaisimmat musiikkiuutiset ja pysy ajan tasalla!

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön WEEKEND FESTIVAL (@weekendfestival) jakama julkaisu